BOYA UYGULAMALARI

İnşaat taahhüt olarak hizmet veren firmamız, inşaat uygulamalarından biri olan boya uygulamalarında da hizmetinizde. Çoğunluğa göre bir yapının boyası, içerisinde yaşayanların kişiliğini yansıtmaktadır. İnsanlar tarafından bu denli önem arz eden inşaat uygulamasının bizim içinde ne gibi sorumlulukları getirdiğinin son derece bilincinde olup hizmetimizi ona göre şekillendirmekteyiz.

Çoğu iş ortaklarımız ve bizimle iş yapan değerli müşterilerimiz yapılarında su bazlı saten boya kullanmakta olduğundan bu yazımızda su bazlı saten boya ve diğer hizmetini verdiğimiz boya çeşitlerini inceleyeceğiz.

  • Su Bazlı Saten Boya

Kısaca saten boya, üstün bir performans özelliğine sahiptir. Düşük malzeme tüketiminin yanı sıra yük örtücülük renk seçeneklerini bulundurur. İnşaat taahhüt olarak hizmet veren firmamız su bazlı saten boyada özel renk siparişlerini kabul etmektedir. Genel özelliklerinden bahsedecek olursak, renk kalıcılığının sağlanması, kolay uygulanması diyebiliriz. Pigmentler ve dolgu maddesi ile karıştırılmış akrilik kopolimer reçine esaslı saten görünümlü bir duvar boyasıdır. Su bazlı saten boya darbe ve çizilmelere çok fazla dayanıklıdır. Yapıya mevsim gözetmeksizin uygulanabilir. En çok dikkat çeken özelliği ise çabuk kuruması ve rutubeti dışarı atması olarak nitelendirilebilmektedir.

Lüks konut inşaat uygulamalarında, ticari veya endüstriyel yapıların iç bölümlerinde, tavan, kolon ve kirişler gibi her türlü yüzeyin boyanmasında kullanılabilmektedir. Su bazlı saten boya diğer boya türlerine göre oldukça ekonomik bir ürün olarak göze çarpmaktadır.

  • Epoksi Boya

Epoksiyi tek kelime ile açıklasaydık, direkt olarak dayanaklılık derdik. Epoksi özetle, asitlere ve suya karşı çok fazla dirençlidir. Özellikle ince imalat olması ve özelliklerinde bulundurduklarını asla yitirmemesi onu tercih edilenler arasında yapmıştır. Epoksi yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Örneğin; Çatlağa yerleştirilmiş olan epoksi yapıştırıcısı, çatlağın her bölümünü doldurup süreklilik sağlar ve gerilme birikimlerini önlemektedir.

Epoksi inşaat uygulamalarında aşırı yaygın olarak kullanılmakta olan bir inşaat malzemesidir. Genel olarak var olan çatlakların doldurulmasında kullanılmaktadır. Bunun haricinde epoksi, boya ve astar olarak da uygulanabilmektedir. İnşaat taahhüt firması olarak hizmet veren işletmemiz inşaat uygulamalarında epoksiyi etkin bir biçimde kullanmaktadır.

  • Plastik Boya

Firmamızın verdiği boya uygulama hizmeti elemanlarından Plastik boyayı çok kısa bir şekilde tanımlayacak olursak; akrilik komolimer bağlayıcılı ve su bazlı mat cephe boyası diyebiliriz. Çatlama ve dökülmesi olmayan bütün yüzeye harikulade bir şekilde yapışan ve nefes alabilme özelliği nedeniyle sağlıklıdır. Plastik boyayı, beton, tuğşa, alçıpan, sıva vb. inşaat yapı elemanlarında uygulanmaktadır.

 

Herhangi bir firmaya, yapınıza boya yaptırırken çok dikkatli olmanızda fayda var. Aldığınız karar sizin için biraz riskli bir durum yaratıyor. Çünkü bazı firmalarda gösterdikleri renkler ile uyguladıkları renkler arasında fark oluşabiliyor. İşler bu şekilde yürürse, iş sonu hayal kırıklığına dönüşebilir. Bu farklılığın başlıca nedeni kullandıkları boyanın kalitesi ile alakalı bir durumdur. Firmamıza yaptıracağınız boya uygulaması sonunda kesinlikle hayal ettiğiniz sonuca ulaşacağınızın garantisini açıkça veriyoruz. Yapınızın iş sonunda nasıl bir görünüme kavuşacağını bildirerek hareket ediyoruz. Bu şekilde ne yapı sahibi ne de bizim için bir sorun ortaya çıkıyor.  

• DİĞER İÇERİKLER
HİZMETLER
ASMA TAVAN UYGULAMALARI
İç mekânımızı daha da şenlendirme ve göz zevki yaratabilmek adına elimizden gelenleri yaparız. Son yıllarda bu biraz daha mümkün oldu, firmalar daha iyi hizmet vermeye başladı. Bunda, kullanılan teknolojinin de faydası var. İç mekân dekoruna son günlerde moda olan ve ayrıca firmamızın da hizmetini verdiği asma tavan inşaat uygulamalarından bahsedeceğiz.
HİZMETLER
DIŞ CEPHE UYGULAMALARI
Binalarda ki ısı yalıtımının sürekliliğini sağlamak ve ısı köprülerinin oluşumu önlemek adına Dış Cephe Uygulamaları gerçekleşmektedir. Fiziki açıdan dayanaklık oluşumu için en iyi yöntemlerden birisidir. Firmamız Kompozit Panel Kaplama, Xps Kaplama, Konstrüksiyonlu Seramik Kaplama konusunda dinamik kadrosu ile birlikte hizmet vermektedir.
HİZMETLER
DUVAR UYGULAMALARI
Herkes yaşadığı yapının, iyi görünmesini ister ve bu doğrultuda mobilyalarını, eşyalarını ve dekorasyonunun değişikliğini yapar. Ta ki evet oldu diyene kadar. Fakat yapımızın içine bu kadar dikkat ediyor iken yapının kendisine gereken önemi veriyor muyuz? Bu yazımızda yapının beyni niteliğini taşıyan 3 duvar uygulaması çeşidini ele alacağız.
HİZMETLER
SIVA UYGULAMALARI
Sıva, yapıyı lanse eden en önemli etkenlerden biridir. Eğer dekorunu beğendiğiniz bir yapıya bakıyor iseniz, mutlaka sıvası da çok iyi yapılmıştır. Çünkü en dış etken olarak kendini göstermektedir. Taahhüt inşaat olarak hizmet veren işletmemiz inşaatın geçtiği her alanda kendini göstermekte olup, sıva uygulamalarında da hizmetinizdedir.
HİZMETLER
ZEMİN KAPLAMA UYGULAMALARI
Günlük yaşantımızda oturduğumuz evin veya çalışma ortamlarımızın kaliteli ve konforlu olmasına önem gösteririz. Kaliteli olması ve zemine görsellik katması açısından en önemlisi de zemin kaplamalarıdır. Çeşitleri bulunan bu zemin kaplamalarını bulunduğumuz ortamlara yaptırmak iyi bir fikir olacaktır. Hem estetik duruşu hem uygulatacağımız yapıya uygunluk göstermesi açısından bir zemin kaplaması tercih ederiz.
Yazgülü Yapı
Gaziler Mah. 1718 Sk. No:1/9 Gebze Kocaeli
0262 502 03 06 info@yazguluyapi.com
x
Web Tasarım ve Kodlama JBM INTERACTIVE
Yazgülü Yapı
Gaziler Mah. 1718 Sk. No:1/9 Gebze Kocaeli
Online Katalog
Tıklayınız