ZEMİN KAPLAMA UYGULAMALARI

Günlük yaşantımızda oturduğumuz evin veya çalışma ortamlarımızın kaliteli ve konforlu olmasına önem gösteririz. Kaliteli olması ve zemine görsellik katması açısından en önemlisi de zemin kaplamalarıdır. Çeşitleri bulunan bu zemin kaplamalarını bulunduğumuz ortamlara yaptırmak iyi bir fikir olacaktır. Hem estetik duruşu hem uygulatacağımız yapıya uygunluk göstermesi açısından bir zemin kaplaması tercih ederiz.

Epoksi kaplamayı göz önünde bulundurursak kullanım alanı oldukça fazladır. Kokusuz olması, kimyasal maddelere dayanıklı olması, kolay aşınmaması, kolay temizlenmesi, kırılma yapmaması, değişik renklerde uygulanabilir olması özelliklerinden dolayı birçok yerde karşımıza çıkmaktadır ve sık kullanılan bir kaplama türüdür. Suya ve asite karşı direnci çok iyidir. Bunun yanında Epoksi zemin kaplama ürününün etkili yapışma özelliği vardır, değişik alanlardaki inşaat malzemelerini birbirine yapıştırmak için de kullanılan epoksi malzemeler bulunmaktadır. Hem uygulama ve hem de kullanım ömrünün uzun olması insan sağlığına zararsız zeminlerin üretiminde her geçen gün daha da artan bir taleple kullanılmaktadır.

Özellikle günümüzde fabrikalar, AVM merkezleri, spor salonları, ofis, büro, ameliyathane zeminlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca imalathane ve depo gibi alanlarda makine kullanımından dolayı tozumanın önlemesi gerekmektedir elbette tercih epoksi kaplamadan yana olmaktadır. Diğer kullanım alanları lastik üretim tesisleri, tekstil ve dokuma sanayi, mekanik odalar, elektronik endüstrisi. Ayrıca Dekoratif dizaynların vazgeçilmezidir. Ancak elbette uygulanacak alanın epoksi kaplamaya uygunluk göstermesi gerekir.

Epoksi kaplama işi birkaç aşamadan oluşmaktadır. Bunlar yalıtma, ıslatma, lamınaysan ve yapıştırmadır. Epoksi kaplaması için alanında uzman ustalar ile çalışılmalıdır. Epoksi zemin kaplama çeşidi gelecekte çok daha fazla tanınacak ve kullanılacak kaplamaların başında gelmektedir. Bir diğer kaplama çeşidi olan seramik kaplama çizilmeye ve aşınmaya dayanıklı yapısıyla, değişik dekoratif modelleriyle ve çeşitli ebatlarda olması açısından sık kullanılan bir zemin kaplamadır. Doğal bir madde olduğu için Sağlık açısından hiçbir tehlikesinin bulunmaması, kolay temizlenebilir olması, renk değişimi yapmaması ve uzun süre kullanılabilir olması özelliklerinden dolayı tercih edilmektedir. Günümüzde binaların iç ve dış yüzeylerinin kaplanmasında karşımıza çıkan önemli bir zemin kaplama çeşididir. Ayrıca seramik karo çeşitleri mevcuttur.

Uygulanacak alana göre tercih edilir. Bu seramik karo çeşitleri Sırlı Duvar Karosu, Seramik Mozaik Karo, Sırsız Sert Karolar ve Parke Karolarıdır. Belli fiyat aralıkları olan bu seramik karolar bize bütçeye göre tercih yapma imkânını verir. Bunların yanında mermer kaplama da klasik dekorasyon anlayışı olarak eski çağlardan günümüze kadar gelmiştir ve hala büyük bir ilgi görmektedir. Sert yapısından dolayı iklim koşullarından ve de sıcaklık değişimlerinden fazla etkilenmez. Oldukça hijyenik yapıya sahiptirler ve böylelikle mikrop barındırmama özelliklerine sahip olduklarından dolayı tercih edilmektedirler. Sadece döşeme de değil binaların iç ve dış alanlarında da karşımıza çıkan bir kaplama türüdür. Temizlenmesi açısından da kolay olan bu tür sıkça tercih edilmektedir.

• DİĞER İÇERİKLER
HİZMETLER
ASMA TAVAN UYGULAMALARI
İç mekânımızı daha da şenlendirme ve göz zevki yaratabilmek adına elimizden gelenleri yaparız. Son yıllarda bu biraz daha mümkün oldu, firmalar daha iyi hizmet vermeye başladı. Bunda, kullanılan teknolojinin de faydası var. İç mekân dekoruna son günlerde moda olan ve ayrıca firmamızın da hizmetini verdiği asma tavan inşaat uygulamalarından bahsedeceğiz.
HİZMETLER
BOYA UYGULAMALARI
İnşaat taahhüt olarak hizmet veren firmamız, inşaat uygulamalarından biri olan boya uygulamalarında da hizmetinizde. Çoğunluğa göre bir yapının boyası, içerisinde yaşayanların kişiliğini yansıtmaktadır. İnsanlar tarafından bu denli önem arz eden inşaat uygulamasının bizim içinde ne gibi sorumlulukları getirdiğinin son derece bilincinde olup hizmetimizi ona göre şekillendirmekteyiz.
HİZMETLER
DIŞ CEPHE UYGULAMALARI
Binalarda ki ısı yalıtımının sürekliliğini sağlamak ve ısı köprülerinin oluşumu önlemek adına Dış Cephe Uygulamaları gerçekleşmektedir. Fiziki açıdan dayanaklık oluşumu için en iyi yöntemlerden birisidir. Firmamız Kompozit Panel Kaplama, Xps Kaplama, Konstrüksiyonlu Seramik Kaplama konusunda dinamik kadrosu ile birlikte hizmet vermektedir.
HİZMETLER
DUVAR UYGULAMALARI
Herkes yaşadığı yapının, iyi görünmesini ister ve bu doğrultuda mobilyalarını, eşyalarını ve dekorasyonunun değişikliğini yapar. Ta ki evet oldu diyene kadar. Fakat yapımızın içine bu kadar dikkat ediyor iken yapının kendisine gereken önemi veriyor muyuz? Bu yazımızda yapının beyni niteliğini taşıyan 3 duvar uygulaması çeşidini ele alacağız.
HİZMETLER
SIVA UYGULAMALARI
Sıva, yapıyı lanse eden en önemli etkenlerden biridir. Eğer dekorunu beğendiğiniz bir yapıya bakıyor iseniz, mutlaka sıvası da çok iyi yapılmıştır. Çünkü en dış etken olarak kendini göstermektedir. Taahhüt inşaat olarak hizmet veren işletmemiz inşaatın geçtiği her alanda kendini göstermekte olup, sıva uygulamalarında da hizmetinizdedir.
Yazgülü Yapı
Gaziler Mah. 1718 Sk. No:1/9 Gebze Kocaeli
0262 502 03 06 info@yazguluyapi.com
x
Web Tasarım ve Kodlama JBM INTERACTIVE
Yazgülü Yapı
Gaziler Mah. 1718 Sk. No:1/9 Gebze Kocaeli
Online Katalog
Tıklayınız