SIVA UYGULAMALARI

Sıva, yapıyı lanse eden en önemli etkenlerden biridir. Eğer dekorunu beğendiğiniz bir yapıya bakıyor iseniz, mutlaka sıvası da çok iyi yapılmıştır. Çünkü en dış etken olarak kendini göstermektedir. Taahhüt inşaat olarak hizmet veren işletmemiz inşaatın geçtiği her alanda kendini göstermekte olup, sıva uygulamalarında da hizmetinizdedir.

Firmamızın esas olarak uyguladığı ince imalat olarak sıva hizmeti vermektedir.

  • Alçı Sıva

Brüt beton, bims blok ve gaz beton gibi benzer inşa elemanlarının veya kaba sıva diye tabir ettiğimiz sıvanın üzerine alçıdan yapılan ve genellikle beyaz renkteki kat oluşturan yüzeye alçı sıva denmektedir. Alçı sıva, nefes alan bir malzemedir. Yani kullanıldığı ortamda ki nem oranını düzenleyici özelliği vardır. Buna artı olarak pürüzsüz bir görünüm sağladığı için özellikle iç mekanın dekorunu olumlu yönde etkiler.

İnce imalat olan ve düşük yoğunluğu olan alçı sıva, oldukça güvenli ve sağlıklıdır.

  • Dekoratif Sıva

Adından da anlaşılacağı gibi uygulandığı bölgede dekoratif hoşluk oluşturabilecek sıva türlerinden. Fakat bu sıva türü sadece dış cephelerde kullanılmaktadır. Dekoratif sıvada, asıl amaç dayanıklılık ve dekoratif görünüm olarak hedeflenmiş olup genelde ısı yalıtım sistemlerinin üstünde kullanılmaktadır.

 

Her türlü iklim koşuluna uyan bu sıva türü, oldukça da uzun ömürlüdür. Yanma veya kabarma yapması gibi bir şey söz konusu değildir. Bunun aksine dekoratif sıva, buhar geçirgen özelliğe sahiptir. Buda onu ısı yalıtım uygulanan bölgelerde çokça cazip kılmaktadır. Dekoratif sıva ile ilgili daha detaylı bilgi veya teklif almak isterseniz inşaat taahhüt şeklinde çalışan firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

  • Çimento Esaslı Sıva

Çimento esaslı sıva halk arasında ince sıva olarak bilinir ve tek kat atılmaktadır. Metal yüzeyler hariç çoğu yüzeyde kullanılmaktadır. Buna örnek vermek gerekirse; Tuğla, Briket, Beton, Gaz Beton vb. diyebiliriz. İnce imalat sınıfında yer alan bu sıva türü, bu gibi yerlerde kullanılması zorunlu gibidir adeta. İnşaat uygulamalarının yani sektörün her bölümünde hizmet veren firmamızın çimento esaslı sıvaya özel kampanyası vardır.

Gördüğünüz üzere her sıva çeşidinin kendine has özelliği ve inşaat uygulama yerleri var. Firmamız bu sektörde işini hakkı ile yapmasına istinaden sektörün öncülerinden olmasının haklı bir gururunu yaşamakta. İnşaat uygulamaları genelde inşaata başlanmadan önce iyi bir firma tarafından yapılmalıdır. Fakat sizler bir şekilde yaptırmış olduğunuz inşaat uygulamasından memnun değil iseniz, taahhüt inşaat olarak hizmet veren firmamızdan bir teklif alabilirsiniz. Bu şekilde gerek sıva gerekse diğer inşaat işlerinizde sizlere özel çözümler sunabiliriz.

İnşaat uygulamalarımızda kullandığımız çoğu malzemenin ince imalat olduğunu bilmenizi isteriz. Bazı inşaat elemanlarını biz kendimiz üretmekteyiz. Tecrübeli, deneyimli ekip ve ekipmanlarımız ile tüm inşaat işlerinizde sizlerin her zaman yanındayız. Yaptığımız işlerinde her zaman arkasındayız.

• DİĞER İÇERİKLER
HİZMETLER
ASMA TAVAN UYGULAMALARI
İç mekânımızı daha da şenlendirme ve göz zevki yaratabilmek adına elimizden gelenleri yaparız. Son yıllarda bu biraz daha mümkün oldu, firmalar daha iyi hizmet vermeye başladı. Bunda, kullanılan teknolojinin de faydası var. İç mekân dekoruna son günlerde moda olan ve ayrıca firmamızın da hizmetini verdiği asma tavan inşaat uygulamalarından bahsedeceğiz.
HİZMETLER
BOYA UYGULAMALARI
İnşaat taahhüt olarak hizmet veren firmamız, inşaat uygulamalarından biri olan boya uygulamalarında da hizmetinizde. Çoğunluğa göre bir yapının boyası, içerisinde yaşayanların kişiliğini yansıtmaktadır. İnsanlar tarafından bu denli önem arz eden inşaat uygulamasının bizim içinde ne gibi sorumlulukları getirdiğinin son derece bilincinde olup hizmetimizi ona göre şekillendirmekteyiz.
HİZMETLER
DIŞ CEPHE UYGULAMALARI
Binalarda ki ısı yalıtımının sürekliliğini sağlamak ve ısı köprülerinin oluşumu önlemek adına Dış Cephe Uygulamaları gerçekleşmektedir. Fiziki açıdan dayanaklık oluşumu için en iyi yöntemlerden birisidir. Firmamız Kompozit Panel Kaplama, Xps Kaplama, Konstrüksiyonlu Seramik Kaplama konusunda dinamik kadrosu ile birlikte hizmet vermektedir.
HİZMETLER
DUVAR UYGULAMALARI
Herkes yaşadığı yapının, iyi görünmesini ister ve bu doğrultuda mobilyalarını, eşyalarını ve dekorasyonunun değişikliğini yapar. Ta ki evet oldu diyene kadar. Fakat yapımızın içine bu kadar dikkat ediyor iken yapının kendisine gereken önemi veriyor muyuz? Bu yazımızda yapının beyni niteliğini taşıyan 3 duvar uygulaması çeşidini ele alacağız.
HİZMETLER
ZEMİN KAPLAMA UYGULAMALARI
Günlük yaşantımızda oturduğumuz evin veya çalışma ortamlarımızın kaliteli ve konforlu olmasına önem gösteririz. Kaliteli olması ve zemine görsellik katması açısından en önemlisi de zemin kaplamalarıdır. Çeşitleri bulunan bu zemin kaplamalarını bulunduğumuz ortamlara yaptırmak iyi bir fikir olacaktır. Hem estetik duruşu hem uygulatacağımız yapıya uygunluk göstermesi açısından bir zemin kaplaması tercih ederiz.
Yazgülü Yapı
Gaziler Mah. 1718 Sk. No:1/9 Gebze Kocaeli
0262 502 03 06 info@yazguluyapi.com
x
Web Tasarım ve Kodlama JBM INTERACTIVE
Yazgülü Yapı
Gaziler Mah. 1718 Sk. No:1/9 Gebze Kocaeli
Online Katalog
Tıklayınız