DUVAR UYGULAMALARI

Herkes yaşadığı yapının, iyi görünmesini ister ve bu doğrultuda mobilyalarını, eşyalarını ve dekorasyonunun değişikliğini yapar. Ta ki evet oldu diyene kadar. Fakat yapımızın içine bu kadar dikkat ediyor iken yapının kendisine gereken önemi veriyor muyuz? Bu yazımızda yapının beyni niteliğini taşıyan 3 duvar uygulaması çeşidini ele alacağız.

Çevreniz tarafından beğenilen bir ev dekorasyonu yaratmak istiyor olabilirsiniz. Fakat yapınızı inşa ederken ki attığınız adımlar yeterli mi? Ülkemizde de son yıllarda duvar uygulamalarının önemi depremin de etkisiyle bir hayli artmış olup, bir farkındalık yakalanmıştır. Bu ilgi sonucunda duvar uygulamalarının da çeşitleri ortaya çıkmakta. Firmamız tarafından kullanılan 3 duvar inşaat uygulamaları çeşidi ise şu şekildedir.

GAZ BETON DUVAR

İnşaat taahhüt şeklinde çalışan işletmemiz, istek halinde Gaz Beton Duvar uygulamasını ince imalat ile gerçekleştirmekte. Bu duvar hafif beton grubuna girmekte, isminden de anlaşılacağı üzre oldukça hafif bir malzemedir, fakat ağırlığının aksine dayanıklılığı bir hayli fazladır. Yüksek basınca çok dayanıklı olan gaz beton duvar, istenilen her şekle girebilir. Çoğu inşaat uygulamalarında kullanabilir. Bunlara örnek vermek gerekirse; hastane, ticari, endüstriyel ve hatta ısı yalıtım plağı olarak da günümüzde kullanılmaktadır.

 

BİMS BLOK DUVAR

Pomzadan ince imalat edilmiş Bims Blok Duvar’da en ön önemli özellik hafifliğidir. Bims hafif yapı inşaat uygulamaları elemanları kategorisinde bulunmaktadır. Hafif yapıların en önem arz eden konusu, karışımının içerisinde çimento ve suyun haricinde hiçbir materyalin olmamasıdır. Pomza harcı ile birlikte ince imalat edilmiş bims ürünlerine ilgi büyüyen bir hızda devam etmektedir. İşletmemizin sunduğu bu hizmet sayesinde, bims ile inşa ettiğimiz evler depreme daha dayanıklı hale gelmiştir. Buna istinaden bims sayesinde kaba yapıda çok daha az demir kullanımı, ısı ve ses yalıtımı, yangın dayanıklılığı sağlaması ve kolay işçilik istemesi maliyeti de çok çok düşürmekte. Taahhüt inşaat firmamız, dünden bugüne Bims ile birçok yapı inşa etmiş olup bu konuda tecrübesi bir hayli fazladır.

 

Bims hakkında tam olarak bilgilenmeniz için, bimsin özelliklerini detaylı olarak inceledik;

 • Isı ve Ses Yalıtımlıdır:

 • Bimsin hammaddesinde Pomza olduğundan dolayı, doğal olarak Bims başarılı bir şekilde Isı ve Ses yalıtımı sağlamakta.

 • Depreme Dayanıklıdır:

 • Bims kendi kategorisinde ki diğer yapı ve inşa elemanlarına göre daha sağlam olup, çok yüksek elastik bileşeni sayesinde depreme ve basınca çok dayanıklıdır, beton ile karşılaştırırsak 6 kat daha sağlam.

 • Ekonomiktir

 • Yapınızda eğer bims kullanıyor iseniz, diğer inşa elemanları gibi çift kat sıva olan ince ve kaba sıvaya ihtiyacınız yok bu nedenle fiyat olarak çok düşük maliyete gelmekte. Bims tek bir sıvaya ihtiyaç duyar, düzgün şekli nedeni ilede atılan bu sıva diğerlerine göre daha az miktarda gider.

 • Doğaldır

 • Çimento ve doğal malzeme haricinde karışıma hiçbir ek materyal eklenmediği için Bims son derece doğaldır.

 • Hassas Boyuta Sahiptir

 • Bims yüksek teknolojinin bize bahşettiği imkanları dahilinde milimetrik olarak firmamız tarafından üretilmektedir. Bims’in düzgün yüzeyli ve düzgün kenarlarının olması, sıva esnasında %50’ye yakın kar oranı sağlamanıza yarayacaktır.

   

  Firmamız ayrıca Konstrüksiyonlu Bölme Duvar hizmeti de sağlamakta olup, inşaat taahhüt şeklinde çalışmaktadır. Duvar uygulamalarını bir kez yaptırma şansınız var aksi takdirde binayı yıkıp tekrar yaptırmalısınız. Bizimle iletişim kurarak size özel teklif ve kampanyalarımızdan yararlanın.

  • DİĞER İÇERİKLER
  HİZMETLER
  ASMA TAVAN UYGULAMALARI
  İç mekânımızı daha da şenlendirme ve göz zevki yaratabilmek adına elimizden gelenleri yaparız. Son yıllarda bu biraz daha mümkün oldu, firmalar daha iyi hizmet vermeye başladı. Bunda, kullanılan teknolojinin de faydası var. İç mekân dekoruna son günlerde moda olan ve ayrıca firmamızın da hizmetini verdiği asma tavan inşaat uygulamalarından bahsedeceğiz.
  HİZMETLER
  BOYA UYGULAMALARI
  İnşaat taahhüt olarak hizmet veren firmamız, inşaat uygulamalarından biri olan boya uygulamalarında da hizmetinizde. Çoğunluğa göre bir yapının boyası, içerisinde yaşayanların kişiliğini yansıtmaktadır. İnsanlar tarafından bu denli önem arz eden inşaat uygulamasının bizim içinde ne gibi sorumlulukları getirdiğinin son derece bilincinde olup hizmetimizi ona göre şekillendirmekteyiz.
  HİZMETLER
  DIŞ CEPHE UYGULAMALARI
  Binalarda ki ısı yalıtımının sürekliliğini sağlamak ve ısı köprülerinin oluşumu önlemek adına Dış Cephe Uygulamaları gerçekleşmektedir. Fiziki açıdan dayanaklık oluşumu için en iyi yöntemlerden birisidir. Firmamız Kompozit Panel Kaplama, Xps Kaplama, Konstrüksiyonlu Seramik Kaplama konusunda dinamik kadrosu ile birlikte hizmet vermektedir.
  HİZMETLER
  SIVA UYGULAMALARI
  Sıva, yapıyı lanse eden en önemli etkenlerden biridir. Eğer dekorunu beğendiğiniz bir yapıya bakıyor iseniz, mutlaka sıvası da çok iyi yapılmıştır. Çünkü en dış etken olarak kendini göstermektedir. Taahhüt inşaat olarak hizmet veren işletmemiz inşaatın geçtiği her alanda kendini göstermekte olup, sıva uygulamalarında da hizmetinizdedir.
  HİZMETLER
  ZEMİN KAPLAMA UYGULAMALARI
  Günlük yaşantımızda oturduğumuz evin veya çalışma ortamlarımızın kaliteli ve konforlu olmasına önem gösteririz. Kaliteli olması ve zemine görsellik katması açısından en önemlisi de zemin kaplamalarıdır. Çeşitleri bulunan bu zemin kaplamalarını bulunduğumuz ortamlara yaptırmak iyi bir fikir olacaktır. Hem estetik duruşu hem uygulatacağımız yapıya uygunluk göstermesi açısından bir zemin kaplaması tercih ederiz.
  Yazgülü Yapı
  Gaziler Mah. 1718 Sk. No:1/9 Gebze Kocaeli
  0262 502 03 06 info@yazguluyapi.com
  x
  Web Tasarım ve Kodlama JBM INTERACTIVE
  Yazgülü Yapı
  Gaziler Mah. 1718 Sk. No:1/9 Gebze Kocaeli
  Online Katalog
  Tıklayınız